Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara , George Bush ka mirëpritur zgjidhjen e rrethimit të militantëve palestinezë në Kishën e Betlehemit duke e quajtur tërheqien e trupave izraelite si hap pozitiv në drejtim të rivendosjes së bashkëpunimit midis Izraelit dhe palestinezëve.
George Bush tha se shpreson se kjo do të shpie nga vazhdimi i procesit të paqës.
XS
SM
MD
LG