Ndërlidhjet

JERUSALEM


Raportohet se trupa dhe tanke izraelite janë rigrupuar pranë Rripit të Gazës në përgatitje për aksione kundër militantëve palestinezë.
Në Bregun Perëndimor, forcat izraelite janë tërhequr nga Betlehemi, pas përfundimit të ngujimit të palestinezëve të armatosur në Kishën e Lindjes së Krishtit.
Në Kuvajt, ndërkaq themeluesi i grupit militant palestinez Hamas është cituar të ketë thënë se grupi do të vazhdojë sulmet vetëvrasëse kundër izraelitëve.
XS
SM
MD
LG