Ndërlidhjet

NASAU/ BAHAME


Një varkë e strngarkuar me 100 refugjatë haitianë është përmbysur në ujrat e trazuara afër Bahameve e së paku 14 njerëz janë mbytur, kurse dhjetra të tjerë konsiderihen të zhdukur, njofton Roja Bregdetare e Shteteve të Bashkuara.
Konsiderohet se gjatë këtij viti kanë humbur jetën mbi 200 haitianë të Bahameve në orvatjet dëshpëruese që të prekin brigjet e Floridës, të shtyrë nga varfëria dhe trazirat politike në Haiti.
XS
SM
MD
LG