Ndërlidhjet

REJKJAVIK


Sekretari amerikan i shtetit Colin Powell ka thënë para ministrave të jashtëm të NATO-s se e gjithë Aleanca dhe jo vetëm Shtetet e Bashkuara duhet të bëjnë më shumë që të adaptojnë mbrojtjet e tyre karshi kërcënimeve të reja.
Powell u ka thënë kolegëve të tij të NATO-s se Shtetet e Bashkuara mbështesin “zgjerim të hovshëm” të Aleancës në samitin e Pragës.
XS
SM
MD
LG