Ndërlidhjet

KANDAHAR


Kryekomandanti i Shteteve të Bashkuara në luftën e Afgansitanit, gjenerali Tommy Franks deklaroi se lufta kundër forcave talibane dhe al Kaidasve do të vazhdojë dhe se nuk ka përfunduar.
Gjenerali Franks bisedoi me ushtarët amerikanë në bazën e Kandaharit dhe tha se koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara është i vendosur që të shkatërrojë talibanbët dhe rrjetin terrolist të al Kaidës në Afganistan dhe se puna akoma nuk është kryer.
XS
SM
MD
LG