Ndërlidhjet

HAGË


Ish gjenerali i armatës jugosllave, serbi Mile Mrkshiq ka thënë se nuk ndihet fajtor lidhur me akuzën për krime lufte në Tribunalin e Kombeve të Bashkuara në Hagë.
Mrkshiq , i cili u dorzua dje, akuzohet për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit gjatë luftës së viteve 1990-ta në Kroaci.
XS
SM
MD
LG