Ndërlidhjet

JERUSALEM


Donatorët ndërkombëtarë vlerësojnë se ofenziva e fundit ushtarake izraelite në Bregun perëndimorë ka shkaktuar dëme në vlerë prej 361 milionë dollarë, pa përfshirë humbjet ekonomike.
Ndërkaq, forcat izraelite gjatë inkurzioneve të sotme në vise të Bregut perëndimorë dhe Gazës kanë vrarë,siç thonë burimet palestineze, disa oficerë policie dhe kanë arrestuar 20 të tjerë.
XS
SM
MD
LG