Ndërlidhjet

RAMALLAH


Liderti palestinez , Yaseer Arafat tha se operacionet izraelite vazhdojnë dhe i bëri thirrje bashkësisë ndërkombëtare që të ndalë këte “agresion izraelit”, siç e quajti.
Ndihmësi i tij,Nabil Abu Rdaineh tha se “politika izraelite e shkallëzimit ushtarak dhe politik është e rrezikëshme dhe mundë të rrezikojë gjithë situatën në Lindjen e Afërt”.
XS
SM
MD
LG