Ndërlidhjet

MITROVICË


Në të ashtuquajturën zonë e mirbesimit në Mitrovicë pranë Ibrit, gjenerali Kristijan Dame, komandant i sektorit verior të KFOR-it, përuroi tregun e gjelbërt për të gjithë banorët e atjeshëm.
Objekti i tipit të mbuluar, që pritet të funksionojë nga mesi i qershorit, ka kushtuar 200 mijë euro, të siguruara nga Franca dhe Zvicra.
XS
SM
MD
LG