Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë, Zoran Xhinxhiq dhe ministri i Jashtëm jugosllav, Goran Svilanoviq u nisën për në Uashington, ku është paraparë të takojnë sekraetarin amerikan të shtetit, Colin Powell.
Bisedimet e ditës së hënë dhe të martë pritet të fokusohen në vonimin e trnsfareimit të të akuzuarve për krime lufte në Tribunalin e Hagës, që ka ngrirë mbështetjen finansiare të Shteteve të Bashkuara për Jugosllavinë.
XS
SM
MD
LG