Ndërlidhjet

JERUSALEM/NIKOZI


Zëdhënësi i ushtrisë izraelite sot kërkoi falje për vrasjen e dy arabëve izraelitë në incidentet e ndara të premten dhe të shtunën në Bregun Perëndimor.
Ndërkohë, Bashkimi Evropian ka rënë dakord për mënyrën e akomodimit të 13 palestinezëve, që u deportuan nga kisha e Lindjes së Krishtit në Betlehem.
Ministri i Jashtëm spanjol tha se Spanja dhe Italia do të marrin nga tre, të tjerët do të shpërndahen në Greqi, Irlandë, Portugali dhe Belgjikë, kurse njëri do të mbetet në Qipro.
XS
SM
MD
LG