Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministreja e Mbrojtjes së Francës, Michele Alliot-Marie vizitoi kontingjentin francezë pranë KFOR-it në Kosovë dhe u shfaqi mirënjohje për rrolin stabilizues në rajon.
“Situata është përmirësuar në saje të aksioneve tuaja të përditëshme dhe konkrete në terren”, ka thënë ministresha gjatë vizitës trupave në Mirovicë ku bëri edhe një sheti tek ura mbi Ibër.
Para se të udhëtonte nga Prishtina ministreja Michel do të takonte shefin e UNMIK-ut, Michael Steiner.
XS
SM
MD
LG