Ndërlidhjet

BAGRAM


Shtetet e Bashkuara thanë se aeroplanët e tyre luftarakë i kanë sulmuar luftëtarët e dyshuar talibanë dhe të Al Kaidës në Afganistan, në afërsi të kufirit me Pakistanin.
Zëdhënësi, majori Brian Hilferty, tha se ushtarët amerikanë kanë kanë sulmuar më shumë se 10 luftëtarë, të cilët po ngrinin një pozicion vdekjeprurës mbi një bazë të përkohshme në jug të qytetit Kost.
XS
SM
MD
LG