Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush dhe presidenti i Rusisë Vladimir Putin sot nuk do të kenë bisedime zyrtare, pas nënshkrimit të djeshëm të marrëveshjes për reduktimin e armatimit bërthamor.
Dje presidenti Bush tha se marrëveshja mund “ta eliminojë trashëgiminë e armiqësive bërthamore midis dy vendeve”.
XS
SM
MD
LG