Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush dhe presidenti i Rusisë Vladimir Putin arritën sot në Sankt Petersburg për të filluar gjysmën e dytë të vizitës së presidentit amerikan në Rusi.
Dje presidenti Bush tha se marrëveshja e nënshkruar për reduktimin e armatimit bërthamor mund “ta eliminojë trashëgiminë e armiqësive bërthamore midis dy vendeve”.
XS
SM
MD
LG