Ndërlidhjet

VIENË


Aktorja franceze dhe aktivistja për mbrojtjen e kafshëve Brigitte Bardot, tha se mijëra herë është kërcënuar me vdekje, sepse e ka kritikuar praktikën e ngrënies së qenve në Korenë Jugore.
Bardot i ka mllefosur jug-koreanët, për sulmet e vazhdueshme ndaj kuzhinës së tyre, në prag të kampionatit botëror të futbollit, që mbahet në Kore dhe Japoni.
XS
SM
MD
LG