Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat izraelite sot u tërhoqën nga Betlehemi dhe hynë në qytetin palestinez Kalkilia në Bregun Perëndimor ku shpallën orë policore.
Dëshmitarët pohuan shkëmbim-zjarrin në Kalkilia, kurse ushtria izraelite tha se inkursioni është ndërmarrë për kërkimin dhe arrestimin e militantëve të dyshuar palestinezë.
XS
SM
MD
LG