Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani ka konfirmuar se ka kryer prova të suksesshme të raketave balistike, me rreze të mesme, gjuajtjet e të cilave mund të arrijnë Izraelin.
Ministri iranian i Mbrojtjes, Ali Shamkhani, ka thënë se prova e raketës Shihab 3 është bërë në fillim të muajit, ndërkohë që do të ketë dhe prova të tjera.
Raportohet se raketat iraniane janë prodhuar në bazë të teknologjisë së zhvilluar në Korenë e Veriut
XS
SM
MD
LG