Ndërlidhjet

TEHERAN


Një aeroplan luftarak i Iranit është rrëzuar në juglindje të Iranit, njoftoi radioja shtetërore.
Ndërkohë, ministri i Mbrojtjes, admirali Ali Shamkani tha se Irani nuk e planifikon prodhimin e raketave tokë-tokë me rreze të gjatë veprimi, duke i hedhur poshtë kështu paralajmërimet e Shteteve të Bashkuara dhe Izraelit, se prodhimet ushtarake të Iranit paraqesin rrezik për Gjirin dhe Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG