Ndërlidhjet

XHENIN


Ushtria izraelite e mbështetur nga helikopterët luftarakë hyri sot në qytetin Xhenin të Bregut Perëndimor pas shkëmbim-zjarrit me një grup të armatosur palestinezësh.
Inkursioni u bë disa orë pas vrasjes së dy izraelitëve dhe plagosjes së 20 të tjerëve në një sulm vetëvrasës afër Tel Avivit.
Përgjegjësinë për sulmin e morën brigadat e martirëve Al Aksa.
XS
SM
MD
LG