Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarë amerikanë kanë shfaqur sot shqetësime se tensionet midis Indisë dhe Pakistanit, mund të pengojnë në kërkimin e luftëtarëve të Al Kaidës që janë arratisur në Afganistan.
Zëdhënësja e Pentagonit Victoria Clark, tha se Shtetet e Bashkuara e inkurajojnë Pakistanin që edhe më tej të mbetet i angazhuar në luftën kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG