Ndërlidhjet

BUJANOC


Qeveria e Serbisë ka vendosur që në 7 qershor në komunat e Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjes të vendosë masat e përkohëshme, si procedurë e rregullt para mbajtjes së zgjedhjeve vendore, njoftoi në Bujanoc zëvendës kryeministri, Nebojsha Çoviq.
Ai tha gjithashtu se regjistrimi i popullsisë në Luginën e Preshevës është bërë shumë më mirë se në viset tjera të republikës në saje të kontrollit më të madh dhe verifikimit.
XS
SM
MD
LG