Ndërlidhjet

NJU DELHI/ISLAMABAD


Në mesin e tensioneve midis vendeve të tyre, presidentët e Indisë dhe Pakistanit udhëtuan në samitin e sigurisë të 16 vendeve aziatike në kryeqytetin e Kazakistanit.
India ka njoftuar se kryeministri Atal Behari Vajpaee do ta ngritë çështjen e “terrorizmit ndërkufitar”.
Në Islamabad, presidenti i Pakistanit Pervez Musharraf tha se opcioni bërthamor në konfliktin është i pa imagjinueshëm.
XS
SM
MD
LG