Ndërlidhjet

LONDËR


Mbi 12 mijë të pranishëm në kopshtet e Pallatit Bukingam dhe rreth 1 milionë të tjerë në rrugët që çonin drejt tij, shijuan mbrëmë koncertin madhështor të organizuar për nder të 50 vjetorit të artë të mbretëreshës Elizabet.
Mes yjeve të muzikës pop e rrok, renditeshin Pol Mekartni, Brajën Mei, Ozi Osbërn, Eni Lenoks, Erik Klepton e Brajën Adams.
XS
SM
MD
LG