Ndërlidhjet

JERUZALEM


14 vetë janë vrarë dhe 45 janë plagosur, kur një makinë bombë shpërtheu sot, pranë një autobusi, në qytetin izraelit Megido, jo larg nga Rripi i Gazës.
Militantët e Xhihadit Islamik kanë marrë përsipër atentatin.
Sulmi ndodhi në kohën kur shefi i CIA-s, Xhorxh Tenet, është në rajon për bisedime me udhëheqësit palestinezë.
XS
SM
MD
LG