Ndërlidhjet

XHAMU/ALMATI


Kryeministri indian Atal Behari Vaxhpaji ka deklaruar se India dhe Pakistani duhet të patrullojnë së bashku përgjatë kufirit problematik të Kashmirit, por ritheksoi se Pakistani së pari “duhet të mos mbështesë infiltruesit”.
Presidenti pakistanez, Pervez Musharaf, ka kërkuar që Shtetet e Bashkuara apo Organizata e Kombeve të Bashkuara të kontrollojnë këtë vijë kufitare.
XS
SM
MD
LG