Ndërlidhjet

HAGË


Dëshmitari i prokurorisë Ian Hendri deklaroi sot në Tribunalin e Hagës se viktimat në fshatin Reçak nuk kishin marrë pjesë në aksionet e armatosura.
Në gjykimin e ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviqit, ish pjesëtari i misionit verifikues në Kosovë, Ian Hendri tha se viktimat ishin vrarë nga afërsia në vendin ku ishin gjetur, dhe nuk ishin sjellë nga diku tjetër.
XS
SM
MD
LG