Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush ka biseduar me telefon me presidentin e Rusisë Vladimir Putin rreth krizës ndërmjet Indisë dhe Pakistanit.
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë tha se presidenti Bush i ka lëvduar përpjekjet e Putinit për zbutjen e tensioneve midis dy rivalëve bërthamorë.
XS
SM
MD
LG