Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministrat e mbrojtjes të NATO-s sot e përfunduan takimin dy ditësh në Bruksel, duke e theksuar nevojën për modernizimin e inteligjencës dhe strukturës ushtarake të aleancës, për të luftuar kërcënimet nga terrorizmi ndërkombëtar.
Në deklaratën përmbyllëse, pjesëmarrësit nga 27 vendet anëtare të Këshillit të Partneritetit euro-atlantik thanë se bashkëpunimi midis dy grupeve do të jetë shtylla e koalicionit ndërkombëtar kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG