Ndërlidhjet

UASHINGTON/JERUSALEM


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush tha se së shpejti do ta bëjë publik planin e ri për avancimin e procesit paqësor në Lindjen e Mesme.
Bush i bëri këto komente para takimit me presidentin e Egjiptit Hosni Mubarak.
Krijimi i shtetit palestinez është mënyra më e mirë për t’u dhënë fund sulmeve vetëvrasëse kundër izraelitëve, tha presidenti i Egjiptit Hosni Mubarak.
Sot trupat izraelite sërish hynë në qytetin Xhenin në Bregun Perëndimor, dhe i zgjëruan patrullimet në Ramallah dhe Tulkarem.
Operacionet ushtarake u ndërmorën pas sulmit të fundit vetëvrasës që la 17 të vrarë.
XS
SM
MD
LG