Ndërlidhjet

MADRID


25 vende nga Azia dhe Bashkimi Evropian e përfunduan sot takimin dyditësh me thirrjen për paqe ndërmjet Indisë dhe Pakistanit.
Në deklaratën e përbashkët të ministrave të jashtëm thuhet se grumbullimi i forcave ushtarake përgjatë kufirit të dy vendeve në vijën e Kashmirit, mund të implikojë tërë rajonin.
Deklarata i bën thirrje presidentit të Pakistanit Pervez Musharraf t’u japë fund aktiviteteve terroriste të militantëve islamikë.
XS
SM
MD
LG