Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Egjiptit, Hosni Mubarak, vazhdon bisedimet në Uashington me presidentin George Bush dhe kërkon nga Shtetet e Bashkuara që të marrin rrolin prijës në përpjekjet për gjetjen e zgjidhjes së shpejtë për konfliktin izraelito-palestinez.
Mubarak anagazhohet për shpalljen e shtetit palestinez nga fillimi i vitit të ardhëshëm para se të negociohej për kufijt e tij final e thotë se kjo është rruga më e mirë për ti dhënë fund bombardimeve vetëvrasëse kundër izraelit.
XS
SM
MD
LG