Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Zyrtari i lartë amerikan, nënsekretari i shtetit, John Bolton ka thënë se lidhjet e ardhëshme me Rusinë mvaren nga ajo nëse Moska ndalon ate që Uashingtoni e konsideron se është tranfer i armëve të ndaluara, që mund të përdoren nga terroristë.
Bolton tha se Rusia ka armë bërthamore, kimike dhe biologjike sikurse edhe raketa balistike për bartjen e tyre.
Ai tha se Shtetet e Bashkuar besojnë se Moska ka ndjekur politika që kanë çuar dhe vazhdojnë të shpiejnë nga proliferimi i këtyre armëve.
XS
SM
MD
LG