Ndërlidhjet

BETLEHEM


Forcat izraelite vazhduan operacionet ushtarake e kohëve të fundit në territoret palestineze duke okupuar qytetet Ramallah, Hebron, Betlehem dhe Tulkarem në Bregun perëndimor.
Izraeli thotë se këto operacione kanë qëllim të nxjerrin prej andej militantët e fajësuar për bombardimet vetëvrasëse, si pjesë e kryengritjes palestineze kundër okupimit izraelit.
XS
SM
MD
LG