Ndërlidhjet

PRISHTINË


Komandanti i forcës paqëruajtëse ndërkomëtare në Kosovë, të udhëhequr nga NATO, gjenerali Marcel Valentin zbuloi në Prishtinë pllakën përkujtimore kushtuar ushtarëve që gjatë tre viteve të misionit paqëruajtës në Kosovë kanë humbur jetën “në shërbim të paqës, lirisë dhe sigurisë”.
XS
SM
MD
LG