Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i UNMIK-ut, Michael Steiner, në prak të trevjetorit të arritjes së Kombeve të Bashkuara dhe NATO-s në Kosovë ka thënë se “multi-etniciteti është çelësi që Kosova të mund t,i bashkohet institucioneve evropiane”.
Në një intervistë për Rojters, Steiner ka thënë se po përmirësohen prospektet për kthimin e serbëve të shpërngulur.
XS
SM
MD
LG