Ndërlidhjet

WHISTLER/KANADA


Sekretari amerikan i shtetit Colin Powell dhe ministri i jashtëm i Rusisë Igor Ivanov do të diskutojnë progresin në zbatimin e marrëveshjeve ruso-amerikane, në margjinat e samitit të ministrave të jashtëm të vendeve të industrializuara dhe Rusisë G-7.
Takimi i grupit do të fokusohet në tensionet midis Indisë dhe Pakistanit, luftën kundër terrorizmit ndërkombëtar, çarmatimin bërthamor, Lindjen e Mesme dhe Afganistanin.
XS
SM
MD
LG