Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti i shtetit ende nuk ka vendosur nëse ish diplomatit amerikan Richard Holbrooke, do t’i lejohet të dëshmojë në tribunalin e Hagës kundër ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq.
Zëdhënësi Philip Reeker tha se Shtetet e Bashkuara bashkëpunojnë ngushtë me gjykatën dhe prokurorinë, por duhet të merren parasysh edhe siguria dhe ndieshmëria e disa informacioneve.
XS
SM
MD
LG