Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kanë bërë edhe një testim të suksesëshëm të programit për mbrojtjen raketore me një raketë që simulonte sulmin të shkrepur nga Havajet dhe raketën fluturim-prerëse të shkrepur nga anije lufte në oqeanin Paqësor.
Raketa fluturim –prerëse, e drejtuar nga sisteme radarësh në anije, ka këputur raketën sulmuese në hapësirë, 100 milje mbi Oqean.
XS
SM
MD
LG