Ndërlidhjet

KABUL


Këshilli i kryepleqve të Afganistanit, apo Lloja Xhirga, i ka filluar diskutimet për formimin e një kabineti shumë-etnik në krye me Hamid Karzain.
Qeveria e re kalimtare do të marrë pushtetin në 22 qershor, dhe do të udhëheqë vendin për 18 muaj deri në zgjedhjet e përgjithshme.
Lideri i rizgjedhur Hamid Karzai tha se lufta kundër terrorizmit, që e udhëheqin Shtetet e Bashkuara, do të jetë prioritare në agjendën e administratës së tij.
XS
SM
MD
LG