Ndërlidhjet

HALIFAKS/KANADA


Ministrat e financave të 7 vendeve më të industrializuara kanë shfaqur bindjen në rimëkëmbjen globale të ekonomisë.
Ministrat nga Britania, Kanadaja, Franca, Gjermania, Italia, Japonia dhe Shtetet e Bashkuara, e kanë diskutuar edhe ndihmën për vendet e varfëra dhe ndërprerjen e financumeve të terrorizmit.
XS
SM
MD
LG