Ndërlidhjet

TOKIO


Skuadrat e Gjermanisë dhe Anglisë janë kualifikuar për garat e mëtejme të çerekfinales në kampionatin botëror të futbollit.
Gjermania e mundi Paraguajin me rezultatin 1 me 0, kurse Anglia shënoi fitore ndaj Danimarkës me rezultatin 3 me 0.
XS
SM
MD
LG