Ndërlidhjet

PRAGË


Presidenti i Çekisë Vaclav Havel ka kërkuar nga mandatari i ri formojë kabinetin pas fitores së Social-demokratëve në zgjedhjet parlamentare.
“Sot, pas konfirmimit të rezultateve, kërkova nga zëvendës kryeministri Vladimir Spidla të fillojë bisedimet për përbërjen e qeverisë së re dhe mbështetjen e saj në parlament”, tha Havel.
XS
SM
MD
LG