Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sot mbushen 30 vjet nga shpërthimi i skandalit Uotergejt në Shtetet e Bashkuara, që solli deri te dorëheqja e presidentit Richard Nixon.
Para 30 viteve, dy gazetarët e Washington Post-it, Carl Bernstein dhe Bob Woodword e zbuluan skandalin kur në mënyrë të dhunshme ishin bastisur zyrat e Partisë Demokratike në hotelin Watergate në Washington.
XS
SM
MD
LG