Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit Ariel Sharon, duke folur në vendin e ngjarjes, u kërcënua se do të luftojë “terrorizmin palestinez”, siç e quan, dhe rrefuzoi themelim të shtetit palestinez.
“Këto pamje të tmerrëshme të këtij akti vrastar janë shumë më të fuqishme se çdo fjalë që mund të them. Çfar shteti palestinez synojnë ata? Për çfar shteti palestinez flasin ata? Kjo skenë e tmerrëshme që shohim është vazhdimësi e terrorizmit palestinez që duhet luftuar dhe kjo është ajo që duhet bërë ne” tha kryeministri izraelit.
XS
SM
MD
LG