Ndërlidhjet

SHKUP


Zyrtarët e armatës maqedonase thonë se dje është sulmuar karaulla e Strazhës, por se nuk ka patur viktima.
Ministri i Brendëshëm, Lube Boshkovski, tha se policia ndaloi nja 20 persona të uniformuar dhe të armatosur duke kaluar ilegalisht kufirin nga Kosova në Maqedoni, por misionet vëzhguese ndërkombëtare nuk ishin në gjendje ti konfirmojnë apo demantojnë pretendimet e ministrit Boshkovski.
XS
SM
MD
LG