Ndërlidhjet

UASHINGTON


Byroja Federale e Hetimeve ka paralajmëruar se cisternat e naftës mund të përdoren për të sulmuar caqet amerikane në Shtetet e Bashkuara dhe jashtë vendit.
Zëdhënësi I FBI-së Paul Bresson tha se organizata ka pranuar informacione të pakonfirmuara se caqe mund të jenë depot e karburanteve, shkollat hebraike dhe sinagogat.
Agjencitë amerikane të inteligjencës janë kritikuar për dështime në informatat e pranuara para sulmeve të 11 shtatorit, dhe gjatë muajve të fundit kanë lëshuar një sërë paralajmërimesh rreth sulmeve të mundshme terroriste.
XS
SM
MD
LG