Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Jugut është gjysëm finalisti i tretë në kampionatin botëror të futbollit.
Koreanët e mundën ekipin e Spanjës me rezultatin 5 me 3, pas gjuajtjes së penalltive.
Në kohën e rregullt dhe pas dy vazhdimeve, ndeshja përfundoi pa gola.
XS
SM
MD
LG