Ndërlidhjet

BAGRAM/AFGANISTAN


Trupat britanike në Afganistan kanë zbuluar sasi të mëdha armësh dhe municioni, që besohet se i takojnë forcave al Kaidase dhe talibane, gjatë një operacioni në një fshat afër kufirit me Pakistanin.
Banorët u kanë thënë trupave se armët ishin sjellë në fshatin e tyre ca kohë më herët, por së voni një grup njerëzish kishin ardhur dhe marrë shumicën e armatimeve.
XS
SM
MD
LG