Ndërlidhjet

SHOW LOW


Dy zjarre të mëdha janë duke shkretuar sipërfaqe të shumta në shtetin federal Arizona.
Zjarrfikësit përpiqen të vënë nën kontroll flakët, që janë përhapur në një sipërfaqe mbi 80 kilometra katrorë.
Flakët i kanë detyruar mbi 25 mijë njerëz të evakuohen nga shtëpitë e tyre, dhe kërcënohen të përfshijnë edhe qytetin Show Low.
XS
SM
MD
LG